Ana Sayfa
17 Ekim 2017 ( 15 izlenme )
Reklamlar

Her Kadının Derdi Olan Sabah Hazırlanma Süresini Işık Hızına Çıkaracak 20 İpucu.

Kadınlar için hazırlanmak büyük sorun. Hele ki sabahları bir an önce hazırlanıp evden çıkmak resmen mücadele. Özellikle uyuya kaldığımız günlerde evden çıkarken adeta yaşam mücadelesi veriyoruz. Bu süreyi herkes kısaltmak ister ve zamanla kendine göre yöntemler bulur. Biz de kendi yöntemlerinize eşlik edebilecek ipuçları eklemek istiyoruz.


Sabah yüze sürülen kremin kurumasını beklemek büyük zaman gibi geldiğinden çoğumuz bu aşamayı atlıyoruz. Oysa sabah yüzün yıkadıktan sonra havluyu şöyle bir değdirip krem sürerseniz daha hızlı emilecektir.

Saç kremi ve duşta kullanılabilen vücut nemlendiricisi ile çıkınca hızlıca hazırlanabilirsiniz.

Göz kremi sürdükten sonra tamamen emilmesini beklemenize gerek yok. Normalde bölgeyi kurutma kapasitesine sahip olan kapatıcılar daha kolay uygulanacaktır. Fondötende de cakey denen parça parça görünümü sevmiyorsanız aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Elbette bu yöntem aşırı yağlı olmayan cilt tipleri için, yağlı ciltlilerin mat görüntü için biraz beklemesi lazım. :(

Saç kirliyken sıkı toplamak da, açık bırakmak da kirli görüntüyü saklamıyor. En güzeli iki dakikada gevşek bir örgü yapmak.Kirli saçı biraz deniz suyu saç spreyi, kalın bir maşa ya da sadece mıncıklama yöntemiyle güzel gösterebilirsiniz

Saatlerce kapatıcı yedirmekle uğraşacak haliniz yoksa ve iyi uyumuş görünmek istiyorsanız göz içinize beyaz ya da ten rengi bir kalem sürün.

Kuru şampuan mucizesini bilmeyen yoktur. Ancak kuru şampuanın verdiği ağırlık hissi ve beyaz kepek görüntüsünü sevmiyorsanız uygulama şeklini değiştirmelisiniz. Az miktarda, sadece diplere uygulayacağınız kuru şampuanı saç diplerinize masajla yedirmeli ve ardından saçlarınızı güzelce fırçalamalısınız.

Uyuyakaldınız ve saçınızı yıkayacak zamanınız yok. Hemen kaküllerinizi ve saçınızın daha yağlı olan ön kısmını minicik bir şampuanla lavaboda yıkayın. Havluyla nemini alıp fön çekerek kuruttuğunuzda sanki duştan çıkmış gibi olacaksınız.

Sabah oje sürmeyi risk olarak görebilirsiniz, ancak o gün önemli bir günse ve sürmeniz gerektiğini düşünüyorsanız tek katta opaklaşan bir ojenizi seçin. Sürmek bir dakika, bir dakika bekledikten sonra ellerinizi soğuk suyun altına sokarak saniyeler içinde tırnaklarınızı kurutabilirsiniz.

Makyajsız yorgun ve soluk göründüğünüzü düşünüyorsanız ve makyaja zamanınız yoksa güzel bir ruj sürerek de aynı etkiyi kazanabilirsiniz.

Banyoda oluşan buhar kıyafetinizin kırışıklarını açacaktır.

Diş fırçalamaya ayrıca vakit ayırmak zaman kaybı olabilir. Eğer sabah duş alıyorsanız son durulanma sırasında diş fırçalamayı da aradan çıkarabilirsiniz.

Kahvaltı yapmayı sevmiyor olabilirsiniz, ancak sandviçinizi ya da tostunuzu akşamdan buzdolabına koyarsanız sabah iki dakikada hazırlayıp yiyebilirsiniz.

Hazır kış da geliyor, bunlar yerine bere ve şapka da kullanabilirsiniz. Özellikle Fransız bereleri hem küçük, hem de saç diplerini gizlemek için ideal.

Pek çok başarılı iş insanı kıyafetini akşamdan hazırlıyor. Ruh halinize göre giyinmeyi seviyorsanız veya tuhaf hava şartlarının olduğu bir şehirde yaşıyorsanız bu her zaman mümkün olmaz ama en azından kafanızda ne giyeceğinizi iki farklı seçenekle belirleyebilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Babası ile düet yapan bu bebeğe bayılacaksınız Dünya futbolunda böyle hakem görülmedi... Teyze Nasıl Bir Ele Sahipse Kızgın Yağ İşlemiyor :) Gülmekten Bayıkmak Bu Olsa Gerek :)